Výzva pre zamestnancov 2024/2025

Výzva pre zamestnancov 2024/2025

For Employees

Milí pracovníci TUKE,

Úsek zahraničných vzťahov a mobility TUKE vypisuje výzvu Erasmus+ na predkladanie prihlášok pre akademických a neakademických pracovníkov TUKE na Erasmus+ mobility v akademickom roku 2024/2025.

Dovoľujeme si upozorniť, že vďaka členstvu TUKE v aliancii európskych univerzít ULYSSEUS majú zamestnanci TUKE možnosť zapojiť sa aj do zamestnaneckých mobilít z ponuky našej aliancie, ktoré pravidelne aktualizujeme na našej mobilitnej stránke: https://erasmus.tuke.sk/ulysseus-mobilitne-vyzvy/.

Ponuka virtuálnych mobilitných príležitostí aliancie ULYSSEUS sa priebežne aktualizuje, viac informácií nájdete tu.

Záujemcovia majú možnosť odovzdať  vyplnenú prihlášku (podpísanú vedúcim zamestnancom)  s požadovanou prílohou do 02.09.2024 fakultným koordinátorom programu.

O schválení nominácie vyrozumie uchádzača mailom pracovník  Úseku zahraničných vzťahov a mobility.  V prípade, že prihláška uchádzača na mobilitu bola schválená, vycestovanie na mobilitu je možné najskôr 30.09.2024.

K prihláške za účelom výučby je potrebné priložiť program výučby (staff mobility agreement – teaching) podpísaný žiadateľom, prijímajúcou ako aj vysielajúcou inštitúciou.

K prihláške za účelom školenia je potrebné priložiť pracovný plán (staff mobility agreement – training) podpísaný žiadateľom, prijímajúcou ako aj vysielajúcou inštitúciou.

Za vysielajúcu inštitúciu je potrebný podpis vedúceho zamestnanca uchádzača (nie fakultného koordinátora).

Výber účastníkov mobility bude realizovaný na základe poradia po vyhodnotení prihlášky žiadateľa podľa platných kritérií (kritériá výberu a ďalšie informácie o zamestnaneckých mobilitách sú uvedené TU).

Podporované aktivity:

• Mobilita učiteľov za účelom výučby na partnerskej VŠ /min. 8 vyučovacích hodín; 2-5 dní/,
  • Mobilita pracovníkov VŠ do podnikov za účelom školenia – výmeny teoretických a praktických skúseností /2-5 dní/,
  • Mobilita administratívnych, nepedagogických a pedagogických pracovníkov VŠ na zahraničnú VŠ za účelom školenia – zvýšenia svojich pracovných kvalít /2-5 dní/.

Zoznam partnerských univerzít pre mobilitu za účelom výučby je zverejnený na web stránke https://erasmus.tuke.sk/partnerske-institucie-v-eu-a-ehp/ podľa fakúlt.
Na mobility za účelom školenia nie je potrebná medziinštitucionálna zmluva medzi vysokými školami.

Z prostriedkov programu Erasmus+ bude možné realizovať mobilitu v maximálnej dĺžke 5 pracovných dní, pondelok až piatok.