Medzinárodná banícka škola Dubrovník DIM ESEE 2024

Display portlet menu
Back to news

Medzinárodná banícka škola Dubrovník DIM ESEE 2024

Cestuj do Dubrovníka na workshop o inováciách v spracovaní nerastných surovín.

Medzinárodná škola DIM ESEE 2 je pokračovanie úspešného projektu, na ktorého riadení sa lokálne (ako partner projektu) podieľa Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológii Technickej univerzity v Košiciach. Projekt je zameraný na zvyšovanie inovatívnosti medzi odborníkmi v oblasti nerastných surovín v regiónoch východnej a juhovýchodnej Európy. Cieľom je zvýšiť podnikateľskú a inovačnú kapacitu v sektore nerastných sektore. Tento rok sa podujatie bude konať od 16. do 18. októbra priamo v chorvátskom Dubrovníku s možnosťou účasti aj na diaľku (online).

Pre koho je podujatie určené?
Pre profesionálov (pracovníci banských firiem, učitelia VŠ, absolventi, ale aj študenti III. stupňa štúdia) zo sektora nerastných surovín, ktorí ovládajú anglický jazyk a majú základné znalosti súvisiace s tematikou aktuálneho ročníka, a ktorí pracujú v jednej z nasledujúcich oblasti: geológia, geologické inžinierstvo, geofyzika, banské inžinierstvo, úprava nerastných surovín a aplikované vedy o Zemi a podobne.

Téma na rok 2024: Inovácie v spracovaní nerastných surovín
Workshop bude v tomto roku zameraný na inovácie v spracovaní nerastných surovín a to nasledovné témy:
  1. Inovácie v spracovaní primárnych a druhotných surovín
  1. Hodnotenie vplyvov spracovania nerastných surovín na životné prostredie a systémy environmentálneho manažérstva
  1. Ekonomické hodnotenie investícií

Ako a dokedy sa prihlásiť?
Na registráciu slúži jednoduchý online formulár, ktorý je možné nájsť na stránke dim-esee.eu. Účasť na podujatí je spoplatnená registračným poplatkom, ktorý zahŕňa ubytovanie, stravu a workshopové aktivity. V roku 2024 je účasť riešená hybridnou formou. Záujemca si teda môže zvoliť online alebo osobnú účasť. Pre viac informácií kontaktujte lokálneho koordinátora projektu e-mailom na adrese igor.duriska@tuke.sk. Viac informácií o medzinárodnej škole DIM ESEE 2 je možné nájsť na webe: dim-esee.eu.

Registrácia na workshop je otvorená do 6.10.2024.